O nas

Dzięki zawirowaniom I Wojny Światowej oraz walce i współpracy wszystkich rodaków, Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

Przez zmaganie się na Spytkowickich trasach chcielibyśmy uczcić poświęcenie żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. W trakcie tegorocznej, już IV Gonitwy Podhalańskiej, chcemy upamiętnić odzyskanie niepodległości przez Polskę. 

Z pomocą okolicznych firm oraz dzięki zaangażowaniu bliskich i znajomych, przez ostatnie 3 lata zawodnicy startowali w I., II. i III. edycji Gonitwy, której trasy wiodły przez miejsce walki wojsk 12. Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej z wojskami niemieckimi. Te trailowe biegi odznaczały się licznymi podbiegami oraz leśnymi drogami. Na mecie na każdego z biegaczy czekał medal oraz ciepły posiłek a dla najlepszych kobiet i mężczyzn zostały przygotowane atrakcyjne nagrody a także przepiękne szklane statuetki.

I tak będzie w tym roku. Dokładnie 2 września 2018, ruszy po raz kolejny bieg ku czci tych, którzy mężnie walczyli i odzyskiwali niepodległość w różnych sferach życia codziennego.

Do zobaczenia na trasie!

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Jakub Filar

Organizator

Organizuję, bo lubię.
Lubię widzieć ludzi którzy po przebiegnieciu zawodów odbierając medal są szczęsliwi pomimo tego, że pot leje się strugami. Są to zwykli ludzie którzy potrafią powiedzieć da się i biegną kolejne zawody.
Lubię żyć. Podróżować. Kocham moją rodzinę.

Robert Jarząbek

Organizator

Z zawodu automatyk, z zamiłownia biegacz. 
Lubię jak dookoła dużo się dzieje a ludzie wzajemnie zarażają się pozytywną energią.
"Dobre czyny i pozytywna energia którą obdarowaliśmy innych, zawsze do nas wrócą"

Aleksandra Pluta

Koordynator 

Lubię pracę z ludźmi, bo to od nich mogę nauczyć się najwięcej. Gdy potrzebuje chwili wytchnienia zaszywam się w lesie i po prostu głęboko oddycham…
Biega, trenuje, uczy.. wszystko po to żeby ludzie mogli przekraczać swoje sportowe granice.

Stanisław Trybuła

Sędzia techniczny

Wiedza, doświadczenie i ciężka praca. Dużo można by się od niego nauczyć ale przede wszystkim życzliwie i cierpliwie promuje sport w śród młodych ludzi.

Layout Type

Presets Color

Background Image

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.