Bezpieczeństwo na trasie

W ramach V Gonitwy Podhalańskiej naszym priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników; biegaczy, kibiców oraz organizatorów. Naszym celem jest organizacja spotkania biegowego które jest ogólnodostępne i jednocześnie bezpieczne. Zapewnienie bezpieczeństwa spoczywa w dużej mierze na nas jako organizatorach, wiele jednak zależy również od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez uczestników oraz kibiców. Dlatego też prosimy wszystkich o zapoznanie się i zastosowanie się do poniższych zaleceń:

Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu na którym chcą wystartować. W tym celu zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,

Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed rozpoczęciem biegu,

Podczas biegu, prosimy o zachowanie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym organizowany jest bieg. Prosimy uważać na rowerzystów, innych biegających, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służb miejskich, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,

Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na bieg samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, nawet jeżeli jesteś spóźniony(a)!

Jeżeli biegniesz z dzieckiem w wózku, prosimy o zachowanie szczególnej uwagi na innych uczestników biegu oraz ustawienie się na końcu stawki w momencie rozpoczęcia biegu,

W momencie zauważenia problemów u innych uczestników, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pierwszej pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi/organizatorowi,

Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od biegnących oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą towarzyszyć uczestnikom.

Część trasy biegnie ulicami asfaltowymi po których mogą poruszać się pojazdy mechaniczne np. samochody osobowe, w tych miejscach należy zachować szczególną uwagę oraz poruszać się zgodnie z zasadami obowiązującymi na drodze. Uczestnicy imprezy są zobowiązani do przestrzegania przepisów wynikających z ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w V Gonitwie Podhalańskiej bez względu na długość dystansu startują na własne ryzyko.

Wierzymy, że stosowanie się do powyższych reguł pozwoli zapewnić większe bezpieczeństwo oraz satysfakcję wszystkim uczestnikom spotkania Biegowego Gonitwa Podhalańska.

Pamiętajmy że celem spotkania jest dobra zabawa i satysfakcja z przebiegniętego dystansu a nie narażanie naszego zdrowia i życia.

Layout Type

Presets Color

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.