O nas

Dzięki zawirowaniom I Wojny Światowej oraz walce i współpracy wszystkich rodaków, Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

Przez zmaganie się na Spytkowickich trasach chcielibyśmy uczcić poświęcenie żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. W trakcie tegorocznej, już IV Gonitwy Podhalańskiej, chcemy upamiętnić odzyskanie niepodległości przez Polskę. 

Z pomocą okolicznych firm oraz dzięki zaangażowaniu bliskich i znajomych, przez ostatnie 3 lata zawodnicy startowali w I., II. i III. edycji Gonitwy, której trasy wiodły przez miejsce walki wojsk 12. Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej z wojskami niemieckimi. Te trailowe biegi odznaczały się licznymi podbiegami oraz leśnymi drogami. Na mecie na każdego z biegaczy czekał medal oraz ciepły posiłek a dla najlepszych kobiet i mężczyzn zostały przygotowane atrakcyjne nagrody a także przepiękne szklane statuetki.

I tak będzie w tym roku. Dokładnie 2 września 2018, ruszy po raz kolejny bieg ku czci tych, którzy mężnie walczyli i odzyskiwali niepodległość w różnych sferach życia codziennego.

Do zobaczenia na trasie!

Layout Type

Presets Color

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.